אתרים שחייבים לבקר בהם

משכן הכנסת - אבן הפינה למשכן הכנסת שבגבעת רם, לצד קריית הממשלה, הונחה ב־14 באוקטובר 1958 במעמד נשיא המדינה יצחק בן צבי, ואלמנת התורם לבנייתו, הברונית רוטשילד. הבניין נחנך ב־30 באוגוסט 1966. בפתח המשכן ניצבים שער פולומבו, רחבת הטקסים ומנורת הכנסת. במשכן נמצאים אולם המליאה, חדרי הישיבות, טרקלין שאגאל לקבלות פנים, ספרייה, ארכיון, משרדים ואודיטוריום. לפי חוק משכן הכנסת, רחבתו ומשמר הכנסת, נהנה שטחו של משכן הכנסת מחסינות, על מנת למנוע מעורבות ממשלתית בו ולהבטיח הפרדת רשויות.
אתר הכנסת - http://www.knesset.gov.il/

המושבה הגרמנית - נבנתה על ידי גרמנים חברי כת הטמפלרים בסוף המאה ה-19. הבנייה נעשתה במתכונת כפר גרמני טיפוסי, אך תוך שימוש בחומרים מקומיים (אבן ירושלמית). גם המבנים החדשים במושבה נבנים בסגנון התואם את רוחה המקורי: בניה נמוכה, גגות רעפים, חלונות מקושתים, דגש על חצרות וגינון, וכדומה. כך נשמר אופייה המיוחד, כמעין כפר 'מרכז אירופאי' בלב ירושלים, בו שזורים אלמנטים מקומיים. בעשור האחרון נפתחו במושבה בתי קפה רבים, מסעדות, ברים, ובוטיקים, והיא קיבלה אופי צעיר. רבים אף נוהגים לכנות את המושבה "השיינקין של ירושלים".

בית המשפט העליון, קריית הממשלה. הוא הגוף העומד בראש ההיררכיה של הרשות השופטת, ומהווה את המוסד השיפוטי הגבוה ביותר של מדינת ישראל. בית המשפט העליון היה אחד מהמוסדות הראשונים שקבעו מושבם בירושלים. שנים רבות שכן משכנו ב"מגרש הרוסים", כנסייה ומעון לצליינים במרכז ירושלים, עד אשר עבר בתחילת שנות ה-90 למשכנו החדש בקריית הממשלה ע"ש בן-גוריון (גבעת-רם) שנבנה בתרומתה הנדיבה של הברונית ד' רוטשילד.
הבניין החדש הושלם ונחנך בשנת 1992. חמשת אולמות המשפט, השונים זה מזה בגודלם בהתאם לצרכים, מתאפיינים בעיצוב זהה ובשימוש רב באור שמש טבעי. המבנה כולל גם את לשכות השופטים, 'חצר הקשתות', הספרייה וחלון פנורמי המשקיף לעבר העיר.
אתר הרשות השופטת בישראל - http://elyon1.court.gov.il/eng/home/index.html

אצטדיון טדי, רח' דוד איילון - אצטדיון טדי הוא אצטדיון כדורגל הממוקם בשכונת מלחה בירושלים, ונקרא על שם ראש עיריית ירושלים, טדי קולק. אצטדיון טדי הוקם בשנת 1992, ומשמש כיום כמגרשה הביתי של קבוצות הכדורגל בית"ר ירושלים והפועל ירושלים. האצטדיון מכיל כ-21,000 מקומות ישיבה, והוא האצטדיון השני בגודלו בארץ, לאחר אצטדיון רמת גן. האצטדיון נחשב לאחד המתקדמים והמטופחים בארץ.

עיר דויד , כאן הכל התחיל.
סיפורה של עיר דוד התחיל לפני כ-3000 שנה כשדוד המלך החליט לעזוב את עירו חברון, ולעלות לירושלים על מנת לאחד את עם- ישראל סביב עיר בירה אחת. שלמה, בנו, הקים את בית המקדש הראשון על פסגת הר המוריה, מקום עקידת יצחק, וכך הופכת ירושלים לראשונה לבירת ישראל.
כיום עיר דוד היא גבעה קטנה וקסומה השוכנת בסמוך לכותל המערבי. עיר דוד מציעה לבאים בשעריה ביקור ייחודי בעירם של מלכים ונביאים, מקום כתיבתם של רוב פרקי התנ"ך. בסיור נעלה לתצפית מרהיבה, נחלוף על פני חומות וביצורים עתיקים, ונבקר במנהרות מים תת קרקעיות אשר יובילו אותנו הישר לטבילה במימיו של מעיין הגיחון. לסיום, נצעד לאור פנסים בנקבת חזקיהו- מנהרת מים שהיא ללא ספק אחד מפלאי הטכנולוגיה הקדומה.